Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaA może do "Herberta"? PDF Drukuj Email

A może do

19 marca uczniowie klas VII i VIII mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną VI LO  im. Z. Herberta w Bełchatowie. Placówka ta proponuje naukę w klasach o  profilach: humanistyczno-lingwistycznym lub matematyczno-przyrodniczym. Przedstawiciele liceum zaprezentowali uczniom wszystkie atuty tej placówki. Jednym z najważniejszych jest duża zdawalność matur.

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielami policji PDF Drukuj Email

Spotkanie z policjantkami

20 marca 2019 r. uczniów klas VIII i VII odwiedziły policjantki, które opowiedziały o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się w przyszłości. Przedstawiły także niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków i paleniem papierosów. Uczniowie mogli również przekonać się za pomocą specjalnych gogli, jak widzi osoba po zażyciu środków uzależniających.

 
Żywa lekcja historii "Ku Niepodległej" PDF Drukuj Email

Żywa lekcja historii

19 marca 2019 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”, która zajmuje się propagowaniem historii eksperymentalnej. Goście zaprezentowali program pod tytułem „Ku Niepodległej”, przypomnieli  tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości.

Więcej…
 
Z wizytą w ZSP nr 3 PDF Drukuj Email

Z wizytą w ZSP nr 3

15 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII i VII wzięli udział w dniu otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Mieli oni możliwość zaznajomienia się z ofertą edukacyjną placówki, ale również na własne oczy zobaczyli i bazę dydaktyczną  szkoły.

Więcej…
 
Ósmoklasiści przed trudnym wyborem PDF Drukuj Email

Wybory ósmoklasistów

11 marca uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszką Nagodzińską - Bociek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie. Podczas zajęć mogli zapoznać się z systemem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz z dalszymi ścieżkami kształcenia.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w klasie VIII PDF Drukuj Email

Dzień Kobiet w klasie VIII

8 marca w ZSP w Drużbicach obchodzony był Dzień Kobiet. Świętowały wszystkie Panie, i te młodsze, i te starsze, ponieważ nasi uczniowie pamiętali o wszystkich kobietach.Szczególnie trudne zadanie mieli chłopcy z klasy VIII, bo jest ich tylko trzech. Młodzieńcy spisali się jednak na medal.

Więcej…
 
Być kobietą... PDF Drukuj Email

Być kobietą

Chłopcy z klas czwartych pamiętali o kobietach – tych dużych i małych -  w dniu ich święta. Były kwiaty i życzenia, a dla koleżanek dodatkowo zabawne konkursy. Takie dni, pełne uśmiechu, życzliwości i ciepłych słów, szczególnie się pamięta.

 
Wyginam śmiało ciało... PDF Drukuj Email

Madagaskar, musicalowa przygoda

„Madagaskar, musicalowa przygoda” to roztańczony spektakl, który 5 marca mieli okazję obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Łodzi uczniowie klas IVa, IVb oraz Vb. Afrykańska przygoda rodem z tropików opowiada historię zwierząt z nowojorskiego zoo, które trafiły na zamieszkaną przez lemury wyspę - Madagaskar. A wszystko to przez zebrę - Marte’go, który zapragnął życia na wolności.

Więcej…
 
Co dalej, ósmoklasisto? PDF Drukuj Email

Co dalej, ósmoklasisto?

Uczniowie naszych najstarszych klas już niedługo będą zmagać się z trudnym wyborem szkoły średniej. Aby pomóc w podjęciu tej decyzji 12 marca 2019 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami dwóch szkół, którzy próbowali przekonać ich do wyboru reprezentowanej placówki. Jedną z nich był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, znajdujący się w Ksawerowie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości