Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Święci Karmelu PDF Drukuj

 Święci Karmelu

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Święci i Błogosławieni Karmelu” zorganizowanym przez Ojców Karmelitów Bosych z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Na konkurs nadesłano 1424 prace z różnych stron Polski, z naszej szkoły - 18. W opinii komisji oceniającej prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Nagrodzono i wyróżniono łącznie 113 prac, wśród których znalazła się praca uczennicy naszej szkoły Dominiki Kazimierczak z klasy VIII.
Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 27 kwietnia 2019 r. w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu.

 

Skocz do...

 
Jak przygoda to... PDF Drukuj

Jak przygoda, to tylko w Warszawie

tylko w Warszawie!

Mogli się o tym przekonać uczniowie klas czwartych, którzy 23 maja 2019 roku pod opieką wychowawczyń p E. Urban i p. M. Koper poznawali stolicę. Główną atrakcją wycieczki była gra miejska, podczas której uczniowie odkrywali kolejno ważne miejsca na Starym Mieście, wykonując przy tym ciekawe zadania związane z poszczególnymi obiektami. Ponadto czwartoklasiści odwiedzili Łazienki Królewskie, widzieli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także obejrzeli z tarasu widokowego Stadion Narodowy.

 
Historia lubi się powtarzać! PDF Drukuj

Historia lubi się powtarzać

Julita Łuczyńska, uczennica z klasy VIII, podopieczna pani Moniki Stachurskiej, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi - maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – etap regionalny. W etapie regionalnym praca Julity została oceniona najwyżej spośród wszystkich prac konkursowych.

Więcej…
 
Obchody Dnia Ziemi PDF Drukuj

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym 14 maja w naszej szkole odbył się apel, którego celem było uświadomienie negatywnych skutków zanieczyszczania środowiska. Uczniowie klasy III zabrali nas do świata telewizji.

Więcej…
 
Poznaj swój kraj! PDF Drukuj

Poznaj swój kraj

7 i 8 maja 2019 r. uczniowie klas VII, VI oraz V pod opieką p. Ilony Jagusiak, p. Moniki Kulik i p. Edyty Malinowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Pierwszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania pięknego miasta, jakim jest Sandomierz. Na samym początku odwiedziliśmy zbrojownię rycerską, a następnie  przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Mogliśmy również podziwiać zachwycający rynek oraz kamienice tego urokliwego miasta.

Więcej…
 
INFORMACJA PDF Drukuj

 
Lekkoatleci górą! PDF Drukuj

Lekkoatleci górą

W piątek, 10 maja br., młodzi lekkoatleci z naszej szkoły uczestniczyli w II RZUCIE LIGII LEKKOATLETYCZNEJ ZRZESZENIA LZS WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO, który odbył się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z całego województwa.  Nasi sportowcy wypadli znakomicie. Najlepsze wyniki uzyskali:
Klaudia Zgoła -  I m w pchnięciu kulą 
Maciej Bartkiewicz  - I m w skoku wzwyż
Weronika Trajdos  - II m w skoku w dal 
Bartłomiej Kacprzyk  - II m w biegu na 100m 
Kinga Grzejszczak  - III m w skoku wzwyż 
sztafeta 4x100 m miejsce wśród chłopców
(A. Buczyński A, I. Ozimek, M. Bartkiewicz, B. Kacprzyk)
III miejsce wśród dziewcząt
(K. Grzejszczak, W. Trajdos, D. Piestrzyńska, J. Biegańska)

Więcej…
 
Lekcja z Rodzicem PDF Drukuj

Lekcja z Rodzicem

5 kwietnia 2019 r. klasa III gościła Pana doktora Wojciecha Łucarza, chirurga ortopedę, a prywatnie tatę jednej z uczennic - Marceliny. Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, poradził jak należy się odżywiać, aby mieć zdrowe kości oraz cierpliwie odpowiadał na wiele pytań dotyczących zdrowia i pracy lekarza. Przeprowadził także zajęcia praktyczne. To była wspaniała i pouczająca lekcja!!! Uczniowie byli zachwyceni i serdecznie podziękowali Panu doktorowi oraz złożyli życzenia z okazji zbliżającego się święta Pracowników Służby Zdrowia.
J.A.

 
16 Zbiórka Żywności Caritas PDF Drukuj

16 Zbiórka Żywności Caritas

29 i 30 marca 2019 roku w Bełchatowie w jednym ze sklepów sieci „Biedronka” przeprowadzona  została 16  Zbiórka Żywności Caritas.  Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Drużbicach zebrali ponad 180 kg artykułów spożywczych z długim terminem przydatności oraz łatwych w przechowywaniu. Zebrane artykuły zostały przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnego Zespołu Caritas działającego w parafii św. Rocha w Drużbicach i dla placówek Caritas Archidiecezji Łódzkiej, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych. Z naszej szkoły w akcję włączyło się 20 uczniów z klas IV – VIII.

 
Informacja PDF Drukuj

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach informuje, iż bilans wraz z dodatkową informacją, RZiS i  ZZF za 2018 r. są zamieszczone na stronie BIP Urzędu Gminy.

 
Co piszczy w trawie PDF Drukuj

Co piszczy w trawie

Piotr Pawlak z klasy IVa wie, co piszczy w trawie, dzięki czemu zdobył nagrodę w kategorii literackiej Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Jego baśń o dzielnym Jagódku i perypetiach rodu Świątków wpisała się w temat przewodni tegorocznej - XXXIII już edycji tego konkursu, który brzmiał właśnie „Co w trawie piszczy”. Dla Piotra był to debiut w tak poważnym konkursie i cieszy nas ogromnie, że od razu zakończony sukcesem. Gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów!

Prace konkursowe, prozą lub wierszem, napisali także: Maja Wideryńska (IVb), Mateusz Dryja (IVa), Tomasz Miłkowski, Łukasz Tulejski (obaj z Va), Weronika Trajdos (VII) oraz Natalia Szumigaj i Karol Miłkowski (oboje z VIII).

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości