Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Tak, pomagam 2023!

 Tak, pomagam 2023

Sobota, 9 grudnia była dla wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas bardzo pracowitym dniem. W jednej z bełchatowskich „Biedronek” dwanaścioro uczniów z klas III - VI zbierało żywność dla potrzebujących w ramach 23 akcji „Tak. Pomagam”.

 
Ubarwiamy świat

 Kolorowanki dla SOSW

,,Więc chodź, pomaluj mi życie, niech świat mój się zarumieni ..."

Dziękujemy za okazaną ofiarność podczas listopadowej akcji zbierania kolorowanek. 5 grudnia przekazaliśmy wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie 42 książeczki. Mamy nadzieję, że dostarczone pozycje staną się źródłem nie tylko zabawy, ale także okazją do rozwoju kreatywności, koncentracji czy zdobywania wiedzy o otaczającym świecie.

 
Świetliczaki tropią przysłowia

 Świetliczaki tropią przysłowia

Podczas środowych zajęć świetlicowych dzieci poznają znaczenie przysłów i realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świetliczaki na tropie przysłów”. W andrzejki uczniowie świetnie się bawili „tropiąc” związane z tym zwyczajem przysłowie „Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”.

 

 
Wymieniamy pozdrowienia

 Wymieniamy pozdrowienia

Jedna z grup dzieci naszej świetlicy przygotowała kolorową pocztówkę z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień i wzięła udział w wymianie pocztówkowej z okazji tego miłego święta. W odpowiedzi otrzymaliśmy kartkę od "świetliczaków" z SP nr 32 w Bydgoszczy.

 
Oswajamy sztuczną inteligencję

 Oswajamy sztuczną inteligencję

Mikołaja Kopernika przedstawiać nie trzeba – astronom, matematyk, prawnik, lekarz, strateg, człowiek niezwykle wykształcony, o wielu zainteresowaniach. Kim byłby w dzisiejszych czasach? Jakie miałby pasje? Czy aktywnie spędzałby czas wolny? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy piątej, tworząc opisy oraz portrety wielkiego uczonego. Do pracy wykorzystali nie tylko kredki i mazaki, ale również sztuczną inteligencję. Musieli wytężać umysły, aby jak najdokładniej opisać postać, którą chcą wykreować. Zabawa była przednia, a efekty zaskoczyły uczniów i wzbudziły wiele emocji.  Zapraszamy do galerii.

Polak ma essę!

 
Przygotowania do Tygodnia Życzliwości i Tolerancji

 Przygotowania do Tygodnia Życzliwości i Tolerancji

Listopad może być kolorowy! Każda okazja jest dobra, aby być uprzejmym, pomocnym i tolerancyjnym, dlatego uczniowie klasy piątej już zaczęli przygotowania do obchodów szkolnego Tygodnia Życzliwości i Tolerancji. Efekt - uśmiechnięte buźki gotowe, a zbiórka kolorowanek ogłoszona.

 
Ogrzewamy ciepłem

 Ogrzewamy ciepłem

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji Szkolnego Koła Caritas „Ogrzej ciepłem”, której celem było zebranie odzieży oraz innych rzeczy przydatnych osobom w kryzysie bezdomności. Dostarczone dary zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Łódzkiej i wkrótce trafią do potrzebujących.
Pomaganie jest przyjemne!

 
Apel dla Niepodległej

 Apel dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy VII zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny przybliżający ważne wydarzenie z historii naszego kraju, jakim jest odzyskanie suwerenności.

 
Pamiętamy o Święcie Niepodległości

 Pamiętamy o Święcie Niepodległości

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas młodszych, przygotowując się do Święta Niepodległości, wykonali wyklejanki symboliką nawiązujące do tego ważnego dla Polaków dnia.

 
Sukces Jagody

 Sukces Jagody

Jagoda Zawieja z klasy VIII może pochwalić się kolejnym sukcesem w dziedzinie plastyki. Tym razem zdobyła wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Cywilizacja życia” zorganizowanym z okazji obchodów XXIII Dnia Papieskiego przez Łódzką Wspólnotę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Gratulujemy!

 
"Światełko pamięci"

 Światełko pamięci 2023

„Pośród cmentarzy cichych uliczek

jak wierna pamięć – palą się znicze…”

R. Przymus

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się na drużbicki cmentarz. Odwiedzili kilkanaście mogił nauczycieli i pracowników szkoły, aby w imieniu całej społeczności szkolnej zapalić „światełko pamięci”. Nie zapomnieli również o swoich zmarłych koleżankach a także żołnierzach, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości